През последните дни много говорим за свободата на словото...
А през последните години се наложи мнението, че блоговете компенсират мълчанието на мейнстримните медии. “Гражданската журналистика не може да бъде подложена на цензура!” Но дали е така?
До мен достигна съобщение, че Блоггер е "отрязал" няколко блога, които застъпват пропалестински позиции. Ето тук и ето там има два поста, които дискутират казуса.
Не съм много добре запознат със случая и още не мога да изкажа своето мнение, но май ще се окаже, че блоговете не са толкова независими. Те пак заВИСЯТ от/на тънкия конец дали на хостинг доставчика си или на интернет връзката...
Винаги има начин да ти “спрат тока”, когато станеш “неудобен”.
П>С>
Тези дни смятам да пиша малко повече за медиите, свободата на словото и качеството на журналистиката, тъй като отчасти (до голяма част може да се каже) се причислявам към “гилдията на драскащите и словоблудстващи братя”, на които понякога плащат за сътворените “глупости”.
Само да си сваля шибаната температура.
2 коментара:
Вече прочетох статията ти "Виртуалният Близък изток: Трудното начало" и много ми хареса.
Ще ми е интересно да напишеш материал за блоговете/блогърите в близкия изток. За какво пишат, как гледат правителствата на тях и др:)
Третата част е посветена на блогърите. Тези дни ще я довърша.
Преди нея има втора част, която разглежда потреблението на интернет в региона, форумите и специфичните местни особености.
Арабската блогосфера е много динамична и влиятелна. Стачката и размириците в Египет през април бяха организирани от местни блогъри.
Публикуване на коментар